Przedstawiamy linki do stron gdzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat organizmów genetycznie modyfikowanych i związanymi z nimi zagrożeniami.

stopgmo.org

Portal StopGMO.org powstał z inicjatywy środowisk naukowych z obszaru ludzkiego zdrowia, ekologii, biotechnologii oraz ekonomii. Głównym zadaniem portalu StopGMO.org jest dostarczanie łatwych w zrozumieniu danych o zagrożeniach płynących z planowanego przez rząd uwolnienia do środowiska Genetycznie Modyfikowanych Organizmów (GMO).

www.greenpeace.org/poland/kampanie/stop-gmo

Zasłużona międzynarodowa organizacja ekologiczna od wielu lat prowadzi akcje przeciwko GMO. W tym roku polski oddział Greenpeace znów prowadzi zintensyfikowane działania w ramach Kampanii Stop GMO.

www.polska-wolna-od-gmo.org

Koalicja „Polska Wolna od GMO” to blisko 300 podmiotów (naukowców, polityków, organizacji pozarządowych, producentów żywności…) skupionych wokół jednego celu – zakazu wysiewu i obrotu roślinami genetycznie modyfikowanymi na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

www.gmo.icppc.pl

W 2004 ICPPC - Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi włączyła się do ogólnoeuropejskiej inicjatywy "Europa wolna od GMO" promując w Polsce "Strefy Wolne od GMO". Zaowocowało to tym, że w Polsce wszystkie sejmiki wojewódzkie oraz wiele powiatów, gmin i gospodarstw oglosiło się strefami wolnymi od GMO.

www.gmo-eko.net

Stale powiększający się serwis poświęcony GMO prowadzony przez Polskie Towarzystwo Fitosanitarne.

www.stopkonserwantom.pl

Akcja Stop konserwantom. W serwisie m.in. poradnik o tym jak unikać chemicznych dodatków w żywności.

www.agrobiotest.pl

Kompendium wiedzy na temat certyfikacji w rolnictwie ekologicznym.

www.halat.pl/gmo.html

Dr Zbigniew Hałat na swojej stronie wielokrotnie wypowiada się krytycznie na temat wprowadzania Organizmów Modyfikowanych Genetycznie.

www.gmwatch.eu

Ogromna baza wiedzy na temat Organizmów Modyfikowanych Genetycznie.

www.foeeurope.org/GMOs

Pionierzy działań anty-GMO.

www.saynotogmos.org

Powiedz NIE Organizmom Modyfikowanym Genetycznie! Aktywiści ze Stanów Zjednoczonych.

www.geneticroulette.com

Institute for Responsible Technology. Kawał dobrej roboty wprost z amerykańskiego stanu Iowa. „Nasiona kłamstwa”, „Genetyczna ruletka”, „Hidden dangers In kids meals”… te tytuły mówią same za siebie.

www.gmo-compass.org

Zawsze w stronę przeciwną inżynierii genetycznej.

www.genewatch.org

Monitoring GMO prosto z Wielkiej Brytanii.

www.eatwellguide.org

Stworzona przez Institute for Agriculture and Trade Policy wirtualna księga dla poszukujących świeżego, zdrowego, wolnego od GMO jedzenia. Krzepiący przykład jak wspierać lokalną organiczną żywność.

www.nongmoproject.org

Wypracowany dzięki wysiłkom wielu aktywistów projekt mający na celu promocje produktów wolnych od GMO. Dobry punkt odniesienia.

www.organicconsumers.org

Kampania dla zdrowia, sprawiedliwości, zrównoważonego rozwoju, pokoju i demokracji.